18 години фокусирани на паметен и иновативен производител на далечински управувач

Професионално прилагодете различни далечински управувачи за клиентите

remotes Professional customization

Професионален прилагоден далечински управувач

Од дизајн на изглед, развој на функции, производство на мувла, преработка и производство, до обезбедување на едношалтерски услуги!

Shenzhen Keguanglong Technology Co., Ltd. специјализирана за развој и дизајн на приспособен далечински управувач за телевизор, далечински управувач за сет топ кутија, далечински управувач за проектор, далечински управувач со наизменична струја, далечински управувач за LED осветлување, безжичен далечински управувач, далечински управувач за Bluetooth и
гласовно далечински управувач за клиенти , Едношалтерска услуга физичка фабрика за отворање калапи, производство и продажба.

Тип на производ

18 години фокус на интелигентно и иновативно производство на далечински управувач – професионално приспособен инфрацрвен далечински управувач, безжичен далечински управувач, далечински управувач за климатизација, гласовно далечински управувач, далечински управувач Bluetooth, далечински управувач со екран на допир, далечински управувач за учење, далечински управувач за телевизор, поставка топ кутија Едношалтерски ентитет за услуги за развој, дизајн, отворање калапи, производство и продажба на далечински управувачи, проекторски далечински управувачи и далечински управувачи со LED осветлување.

Кликни тука
Висококвалитетен безжичен далечински управувач
Широко се користи во гаражни врати, завеси, мотоцикли, електрични велосипеди, безбедносен мониторинг, аларм за контрола на вратите, LED осветлување за домаќинството, паметен дом итн.
Кликни тука
Професионален приспособен далечински управувач за ТВ
Континуирано развивајте нови производи според различните потреби на клиентите
Кликни тука
Паметен гласовен далечински управувач
Се користи во електрични апарати како што се телевизори, стерео и клима уреди.
Кликни тука
Мал и ултра тенок IR далечински управувач
Широко се користи во мали апарати, светилки, прочистувачи на воздух, стерео, телевизори, вентилатори итн.
Кликни тука
Претходен слајд
Следен слајд
Искуството е важно

Според потребите на клиентите, дизајн и развој на нов далечински управувач, приватно прилагодување, поддршка на OEM и ODM.

Приказ на производот

Наша предност

Шест причини зошто треба да не одберете нас.

01

Повеќе од десет години професионално искуство во производството

Производител кој се фокусира на истражување и развој и производство на далечински управувачи веќе 18 години. Компанијата има силна сеопфатна сила и целосни придружни капацитети……….

02

Виш тим за истражување и развој и дизајн

Инженерскиот и технички тим составен од повеќе од 20 индустриски високи инженери континуирано развива нови производи според различните потреби на клиентите

……..

03

Интернационализиран производствен процес и стандарди

Компонентите на добро познатиот бренд и увезените IC чипови имаат поголема чувствителност и поголема стабилност………

04

Научен и ефикасен оперативен систем

Искористете ги предностите на талентите и технологијата, целосно имплементирајте го моделот за управување со 9S, воспоставете научен и ефикасен оперативен систем………

05

Повеќекратна увезена професионална опрема за производство

Многу увезена професионална опрема за производство, 8 производни линии, автоматска машина за тестирање, автоматска машина за завртки, машина за сечење компоненти……

06

Професионална техничка сервисна поддршка

Брза брзина на испорака, 24-часовна ексклузивна услуга за онлајн услуги на клиентите, дизајнирана да им обезбеди на клиентите специфични потреби за производи или проблеми со кои се среќаваат при користењето на производите за да обезбеди сеопфатно и целосно решение………

Фабрички дисплеј

remote control brand

производствена работилница

remote control factory

производствена работилница

remote control manufacturer

производствена работилница

Remote control production workshop

производствена работилница

SMT

Работилница за производство на SMT

remote controller office

канцеларија

Remote controller meeting

соба за состаноци

Remote control shipment picture

испорака на производи

Сертификација за квалификација

Строго во согласност со системот за тестирање за сертификација за квалитет ISO9001, целото производство на производи ги следи директивите за заштита на животната средина CE и EU ROHS за да се осигура дека стабилноста на секој производ ги исполнува меѓународните стандарди.

Air conditioner remote control manufacturer
led light remote control manufacturer
Кредитна евалуација на претпријатието Кредитно претпријатие за ААА одделение
Единица за демонстрација на интегритет на претпријатието
Центар за управување со кредити
Fan remote control supplier
Smart touch remote control manufacturer
TV remote control manufacturer
Сертификат за кредитен рејтинг на претпријатие
Сертификат за кредитен рејтинг на претпријатие
Единица за демонстрација на интегритет Анксинбао

Сценарија за примена на производи

ac remote

клима уред

tv remote control

ТВ уред

set top box remote

ТВ кутија

projector remote

проектор

Вентилатор за греење и ладење

heater remote control

грејач

led light remote

таванска светилка

Medical remote control

медицински инструменти

Вести