Паметен далечински управувач за подобар живот

Обезбедете еднократно решение за паметен далечински управувач

Контролна табла за осветлување

контролна табла за осветлување, лед контролорска плоча, интелигентна контрола PCBA, сопствен развој на табла, дизајн на шема, производство и обработка на табла, прилагодување на OEM!

Параметри на производот
Име на производ: контролна табла за осветлување
Модел: KGL1022PCBA
Основен материјал FR4 дебелина на плочата 1,0мм
Површински третман HASL, маска за лемење преку дупка
Влез 5V/2.1A (MAX)
Контрола на MOS цевка за конверзија на излез 24V/5A
Карактеристики на отпорност на пламен 94V0
Сертификат ROHS
MOQ: 2000 парчиња
Пакување и испорака: картон, PE торба, картичка со нож
Функции и карактеристики на контролната табла за осветлување:
1. Едноставна операција
2. Фотоелектрична заштита
3. Заштита од пречки
4. Мек старт и стоп
5. Далечински управувач
6. Намалена потрошувачка на енергија во мирување
Нашата услуга:
1. Обезбедете врвни, мал волумен, различни PCBA услуги;
2. Брза, флексибилна и едношалтерска PCBA услуга;
3. Обезбедете услуги за склопување и набавки, а сите компоненти се обврзани да се 100% купени од оригиналната фабрика или нејзиниот назначен агент;
4. Понудата е транспарентна, а исплатливоста е детално откриена на клиентот;
5. Со професионални инженери и долгогодишно успешно искуство во соработка со домашни и странски клиенти, сите нови проекти може да се развиваат побрзо и подобро од очекуваното;
6. Техничкиот столб има повеќе од 5 години работно искуство, а 85% од првите оператори имаат повеќе од 3 години работно искуство
7. Користејќи паста за лемење и шипки за лемење увезени од САД или Јапонија, 100% AOI тестирани за време на производството, сите PCBA што ги произведуваме се посигурни.
8. Работилницата строго ги имплементира стандардите за производство 9S.
Наша предност
1. Таа е вклучена во областа на контролните системи повеќе од 10 години и е водечка компанија во индустријата за интелигентни контролни панели и далечински управувачи.
2. Соработувајте со првокласни добавувачи на суровини многу години, стабилно снабдување и висококвалитетни материјали.
3. Строгиот систем ISO9001 поминува низ производството.
4. Увезена машинска работилница без прашина, висока ефикасност и висока прецизност.
5. Со добар квалитет и добра услуга, таа стана стабилен снабдувач на некои големи компании.
Слики на производи од табла за контрола на осветлување
led control board
lighting control board

Профил на компанијата

Ние сме искусен производител на далечински управувачи со комплетна опрема за тестирање, силна техничка сила и снабдување со сите видови далечински управувач. Долги години сме посветени на индустријата за далечинско управување. Го положивме сертификатот за системот за квалитет ISO9001:2015 и ознаката UKAS, покривајќи ги повеќето европски и американски пазари, вклучувајќи ги Јапонија, Јужна Кореја, Блискиот Исток/Јужна Азија и други земји. Нашите далечински управувачи главно се користат за телевизори, сателитски телевизори и автомобили. Аудио-визуелни системи, клима уреди, VCD/DVD/MP3 плеери, дигитални ТВ приемници, стерео, проектори, вентилатори, LED светилки, мали апарати за домаќинство и други индустрии. Со нетрпение очекуваме да станеме ваш долгогодишен партнер во Кина.

Термин на плаќање и начин на испорака

Услови за плаќање: 50% депозит и 50% салдо треба да се платат пред испорака
Сите прашања се цитирани во ФОБ цени.
Време на испорака: во рок од 15-20 дена по добивањето на 50% депозит преку T/T.

Начин на транспорт

Начин на транспорт: воздух, море или DHL, FEDEX, EMS итн.
Сите пакувања се стандардни воздушни картони.
Доколку не сте ја примиле пратката во рок од 30 дена по плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ќе ја следиме пратката и ќе ви се вратиме што е можно поскоро.